Türkçe Anahtar Kelime Bulma Araçları

SEO Analizi Yapan Firmalar
Şubat 7, 2018
Kurumsal SEO Çalışması Yaptırmak İstiyorum
Şubat 11, 2018

Türkçe Anahtar Kelime Bulma Araçları

Bir web sitesinin Google arama motorunda üst sıralarda olmasını istiyorsanız sektörünüzle alakalı olarak kelimeler bulmalı ve bu kelimeler doğrultusunda sitenin alt yapısının ve içeriğinin düzenlenmesi gerekir. biz AMP kurulumu olarak bu hizmeti size sunabiliyor ve sunduğumuz bu hizmet doğrultusunda sitenize SEO yaparak en hızlı ve en doğru şekilde ilk sıraya çıkmasını sağlayabiliyoruz. Anahtar kelime site için çok önemli ancak sektörünüzle alakalı olarak anahtar kelime bulmayı kendiniz yapamıyorsanız bu durumda kelimeleri nasıl bulabilirsiniz hiç düşündünüz mü?

Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Bu işleme başlamadan önce yapmanız gereken sektörünüzle alakalı olan kelimeleri bir kenara not etmeniz. Örneğin not ettiğiniz arasında ”anahtar kelime, anahtar kelime nasıl bulunur ve anahtar kelime bulma araçları” olsun. İşte bunlar arasında en çok sitenize yarayan olanı tercih etmelisiniz. Örneğin biz bu makalemiz için anahtar kelime bulma araçları kelimesini örnek olarak verelim. Bunu tespit edebilmek için ücretli ve ücretsiz hizmet alabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak düşünecek olursanız Google AdWors anahtar kelime planlayıcı aracını kullanmanızı tavsiye ederiz. Yukarıdaki anahtar kelimeler doğrultusunda bulduğumuz kelimemiz en yüksek aranma hacmine sahip.  ancak yukarıda belirtmiş olduğumuzun dışında da anahtar kelime bulma aracı vardır onlar arasında ilk dikkati çeken  tanesini sizinle paylaşalım.

  1. Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı
  2. io
  3. SEMrush
  4. MOZ
  5. Kwfinder

Sitenizle ilgili olarak gelişi güzel bir anahtar kelime seçmiş ve bu kelimede ilk sıraya kadar gelmişseniz bu aslında sizin için çok büyük şans demektir. Ancak bir web sitesi için hiçbir şey şansa bırakılamaz. Kısacası internet üzerinde başarı bir tesadüf değildir. İçeriklerinizin ve ürünlerinizin daha fazla sayıda kullanıcıya erişmesini istiyorsanız o zaman mutlaka planlı bir şekilde hareket etmeniz gerekir.

siteniz içerisinde kullandığınız anahtar kelimelerini mutlaka her yönlü analiz etmeniz gerekiyor. Anahtar kelimenizin hedeflediği kitle, aylık ve yıllık trafiği gibi pek çok konu bu alanı kapsıyor.

Anahtar Kelime İle SEO İlişkisi Var mıdır?

Anahtar kelime bir SEO çalışması için kilit noktadır. Ampkurulumu.com SEO uzmanları siteniz için belirlemiş oldukları anahtar kelimelerle sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayarak sitenizin trafiğini artıracaktır.  Burada bilmeniz gereken şey bu hizmetin bir bedelinin olduğudur. yani bu işi ücretsiz yapan kişilerin profesyonel anlamda bir becerisi yoktur.

Anahtar kelimelerim arama sonuçlarında neden çıkmıyor?

Bunun en önemli nedeni özel sayfalarının olmamasından kaynaklanır. Google gibi arama motorları anahtar kelime ile ilgili en alakalı sayfaları öne çıkarır. Bu da sitenin kalitesine göre değişiklik gösterecektir. Zirveye çıkması içinde özel bir çalışma yapılması gerekir

Bazı Siteler SEO açısından oldukça kötü ama zirvede?

Bir siteyi incelediğimizde aslına SEO olarak çok kötü olduğunu ancak bizden de ileride olduğunu görüyoruz. Bu durum genelde rakipte can sıkıcı bir hal alır. Ancak bu durumda siteyi iyi analiz etmek gerekir. Burada ilk akla gelen şey sitenin yaşının büyük olması ya da arama motoru botlarının siteyi ziyaret etmemesinden kaynaklanır. Botlar siteyi ziyaret etmezse sitenin indexi kalkmaz ve bu durumda da zirvede biraz daha kalabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir