SEO Analizi Yapan Firmalar

Classipress Better Amp Kurulumu
Ocak 31, 2018
Türkçe Anahtar Kelime Bulma Araçları
Şubat 9, 2018

SEO Analizi Yapan Firmalar

SEO analizi dijital dünya içerisinde önemli bir konu. Bazı insanlar bunu bir ayrıntı olarak görürken bazıları da bu durumun farkında olduklarından dolayı bir projeye başlamadan önce analize büyük önem verirler.  SEO analiz yapan firmalar bu noktada internet sitelerinin de bir anlamda kurtarıcısı olmuşlardır. SEO analizi olmadan sektörde istediğiniz yerde olmanız mümkün değildir.

Çünkü arama motorların sektörünüzle alakalı olarak internet sitelerinin nasıl ve ne şekilde değerlendirildiğini bilmek gerekiyor. bunun takibi ve yapılacak olan çalışmanın bu yönde olması önemli bir konu. Örneğin Google arama motorunda sitenizin ilk sayfada çıkmasını istiyorsanız ve organik ziyaretçileriniz olsun diyorsanız o zaman mutlaka doğru yöntemi izlemeniz gerekiyor. Bir internet sitesi için en önemli konuların başında ziyaretçileri gelir. ne kadar çok ziyaretçiniz olursa kazanacağınız paranın miktarı da o kadar fazla olacaktır. kısaca şunu söyleyebiliriz ki işin en başında olmazsa olmazlardan bir tanesi rakip sektör analizidir.

SEO Analizi için bizimle iletişime geçin

SEO analizi yaparken arama motorlarındaki durumlar, sitelerinin çalışmaları, dikkate alınarak sizin içinde izlenilecek olan yöntem oluşturulur. bu şekilde süreç içerisinde ilerleme ağlanır.

Peki, bu analizleri nasıl ve ne şekilde yapıyoruz?

AMPKurulumu ekibi yılların vermiş olduğu tecrübe ve deneyimlere dayanarak sitenizi hedeflediğiniz noktaya getirme konusunda size her zaman destek olacaktır.

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Sitenizin Google arama motorunda nasıl yükselmesini istediğinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Çünkü bizimle iletişime geçtiğiniz zaman sizden bunu talep edeceğiz. İsterseniz kurumsal SEO çalışması isterseniz bireysel anlamda çalışmalarda bu oldukça önemli bir konudur.  Sürecin başlangıcının anahtar kelime olduğunu bilmek gerekiyor.

SEO Analizinde Neler Yapılır?

  • Çalışmaya başlamadan önce ilk yapmamız gereken şey sitenizi inceleyin On Page SEO konusunda uyumlu olup olmadığına bakarız. Eğer ki uygun değilse uygun hale getiririz.
  • Daha öncesinde site üzerinde Off Page SEO çalışması yapılmışsa o zaman uygunluk ve etkinlik durumunun incelenmesi sağlanır.
  • Bizde vermiş olduğunuz anahtar kelimelerin aranma hacimlerini ve rekabet durumunu değerlendiririz.
  • Arama sonuçlarında listelenen sitelerin durumunu, backlink çalışmalarını ve On Page durumlarını ilk 5 sayfaya kadar analiz ederiz.
  • Sektörünüzle alakalı olarak rakiplerinizi inceler ve onların ne durumda olduğunu inceleriz.
  • Rakip sitelerin ve çalışma yapacağımız sitenin Alexa, Pagerank ve Trustrank değerlerini detayları ile inceleriz.
  • Rakip sitelerin özgün içerik kullananları ile çalıntı içerik kullananlarını ayrıştırırız.
  • On Page SEO kriterlerine uyumluluğunu kontrol ederiz.

Firmamız bugüne kadar pek çok siteye yukarıda belirtmiş olduğumuz hizmetleri sağlamış ve siteleri beklentileri doğrultusunda hazırladık.

Sitenizin hedeflediğiniz anahtar kelimelerde yükselmesini istiyorsanız mutlaka bu çalışmaları eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde rakiplerinizle aranızda büyük uçurumlar olacak ve ilerleyen süreçlerde onlara yetişmeniz dahi belki de mümkün olmayacaktır. SEO analizi yapan firmalar konusunda da her zaman seçici hareket etmek gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir