SEO Analizi Yapan Firmalar
Şubat 7, 2018

Classipress Better Amp Kurulumu

Better AMP Kurulumu

Açılımı Accelerated Mobile Pages olan AMP, kısacası internet sayfalarının mobil cihazlardan rahatlıkla görüntülenmesini sağlayan başlıca etmenlerdendir. Eklenti olarak çalışan ve bunun yanında HTML üzerinde kodlama yaparak da uygulanan AMP kurulumu, internet sayfasının akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlar üzerinden çok daha rahat bir biçimde görüntülenmesini sağlar. Nitekim mobil kitle son yıllarda epey genişlemiş durumda. Bu değişimi göz ardı etmeyen Google ise mobili ön planda tutan siteleri öne çıkarmaktan geri kalmıyor. Yani bir başka deyişle Better AMP kurulumu ya da benzeri eklentileri kullanarak tamamlanan AMP, internet sitesinin Google’da yükselmesini sağlayan noktalar arasında.

Classipress AMP kurulumu nasıl yapılır?

WordPress yönetim panellerini kullananlar açısından oldukça kolay gerçekleşen Better Classipress AMP kurulumu, birkaç ufak tıklama işlemi neticesinde tamamlanabilmektedir. Bunun için yönetim paneli sayfası üzerinde bulunan eklentiler sekmesine gitmeniz ve ardından Better AMP eklentisini aramanız gerekir. Ardından kur butonuna tıklamanız ve karşınıza gelen bilgileri eksiksiz girmeniz yeterlidir. Eklenti, otomatik bir şekilde kurulum işlemlerini tamamlar. Ancak bu noktada istenen bilgiler hususuna dikkat etmeniz ve girdiğiniz detaylarda hata yapmamanız önem teşkil eder.

Bulabileceğiniz popüler AMP eklentileri arasında bulunan Better AMP, sizin yerinize pek çok işlemin kolayca tamamlanmasını sağlar. Buna mobil görünüm ayarlama da dahildir. Nitekim bu sayede internet sitenizin profesyonel bir biçimde akıllı telefon ve tablet gibi cihazlar üzerinden görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

AMP kurulumu ve faydaları

Hızlandırılmış mobil sayfalar olarak da adlandırılabilen işlemler bütününde çok yönlü faydalar elde etmeniz mümkündür. Sonuç olarak Google, mobil odaklı internet sitelerine olan ilgiyi es geçmiyor ve haliyle bu nokta üzerine düşüyor. Bunun akabinde AMP kurulumuna önem vererek elde edeceğiniz başlıca artılar şu şekilde:

  • Mobil odaklı kullanıcılar
  • Etkileşim oranında artış
  • Google’da yükselme şansı

Arama motoru üzerinden ekrana yansıyan sonuç sayfalarında yükselmeniz, daha fazla ziyaretçi sayısı elde etmenizi sağlar. Üstelik bu kitle arasında mobil odaklı kullanıcıların bulunması, daha farklı bir kitle yaratmanızı da mümkün hale getirir. Gelirinizi arttırmak ve aynı zamanda daha profesyonel gözükmek adına Better AMP kurulumu yapabilir ve hızlıca sayfanızı mobil destekli bir hale getirebilirsiniz.

Not: Classipress Amp Kurulumuyla İlgili Profesyonel Destek İçin İletişim Kısmından Bizimle İletişim Kurabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir