AMP Kurulumu

Web siteleri artık arama motorları tarafından daha fazla dikkate alınmak isteniyorsa mutlaka yapmaları gereken bir takım iyileştirmeler var. Eğer ki bu iyileştirmeler yapılmazsa o zaman rakiplerinizle aranızda da her daim farklılıklar olacaktır. Biz AMP kurulumu ile sizlere hizmet verirken sitenizin genel durumunu da ele alırız. Bu anlamda beklentilerinizi karşılayarak kurulum işlemini gerçekleştirip sitenizin mobil hale getirilmesini sağlayabiliriz.

AMP konusunda her geçen gün gelişimler ve de daha fazla ayrıntıların ortaya atıldığı günümüzde özellikle Google bu noktada AMP’lere çok büyük önem veriyor. Bunun ilk nedeni insanların büyük bir bölümünün internete cep telefonlarından girmesi. Bu sayede de web siteleri mobil uyumlu bir hale getiriliyor. İsterseniz öncelikli olarak AMP ne demektir? Buna bir göz atalım

AMP kullanımı hiç beklemediğimiz bir şekilde önem kazanmış durumda. Bugün internet sitelerinin mutlaka olmazsa olmazları haline gelmiş bir yapıdır. Çünkü Google gibi arama motorlar AMP olan internet sitelerine çok daha büyük önem gösteriyorlar. Günümüzde AMP SEO kriterleri arasında gösterilen bir yöntemdir.

AMP nedir?

AMP mobil sayfa anlamına gelen bir kavramdır. İsminden de anlayacağınız üzere Google bu işleme çok fazla önem veriyor.insanlar internet kullanımlarının büyük bir bölümünü mobil cihazlardan yapıyorlar. Dolayısıyla da Google algoritmasında kullanıcı odaklı hizmet verilmesini şart koşuyor.

AMP Kurulumu

AMP’nin ne demek istediğini sanıyorum ki biraz anlamışsınızdır. Dolayısıyla firmamız bu işlemi sizin için eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebiliyor. AMP kurulumu yapıldığında siteniz yapılmayanlara göre çok daha avantajlı bir konuma geliyor. Google WordPress alt yapısına destek vermek amacıyla da AMP desteğini sürdürüyor.

İnternet siteniz hangi sektöre hitap ediyorsa etsin mutlaka olması gereken şey AMP kurulumunun olmasıdır. Sistemin kurulumuna baktığımızda ise oldukça basit bir yapı söz konusu ancak bu işlemi yapmaktan anlamıyorsanız o zaman bizimle iletişime geçmeniz yerinde olacaktır. Sitenize doğru AMP kurulumu yaparak sayfalarınızın mobil uyumunu da gerçekleştirebiliyoruz.