Adsense Ban Çözümü

SEO Firması Seçerken Neye Dikkat Etmeli?
Şubat 25, 2018

Adsense Ban Çözümü

Google Adsense internet sitesi sahipleri için önemli bir gelir kaynağıdır. Bugün bir çok web sitesi sahibi gelir kaynağını bundan sağlıyor dolayısıyla adsense de yaşanabilecek herhangi bir sıkıntı onların yaptıkları tüm emeklerinden tutun da gelir kapılarının kapanmasına neden olacaktır. Adsensenin mantığına baktığımız zaman reklam veren firmalarla reklamları yayınlayan web sitelerinin tık başı olarak ödeme vermesi ve alması şeklindedir. Kısaca bir web siteniz varsa en büyük gelir kaynağınız burasıdır.

Eskiyle bugün arasında Google Adsenseyi kıyasladığımız da ciddi anlamda katı kuralların getirilmiş olduğu görebiliyoruz. Dolayısıyla web siteleri bu anlamda değerlendirme ve yayın aşamasındayken de sürekli bir inceleme altında olduğunu biliyoruz. Bunun içinde her an bir ceza alabileceğinizi unutmamalısınız.

Google Adsense Ban

Google Adsense ban, son zamanlarda internet sitesi sahiplerinin çok fazla yaşadığı sorunlardan biri olarak dikkatleri çekiyor. Bundan birkaç yıl öncesinde internet sitelerinin online reklam bazında yeniden değerlendirilmiş olması ve etik kurallara uyup uymadıklarının tespiti sırasında yaşanan gelişmelerde internet sitelerinin çoğunun reklam yayıncılığı sistemine ayrı hareket ettikleri gerekçesiyle ceza almasına neden oldu. bu da gösteriyor ki internet sitenizde ciddi sorunlar var ve bunların üstesinden gelmek için iyi çalışmak gerekiyor.

Adsense Ban Sorunundan Kurtulma Yolları Nelerdir?

Bu şekilde bir sıkıntı ile karşı karşıya kaldığınız da büyük ihtimalle sitenizin farklı sebeplerden dolayı ceza almıştır. Bunun için dikkat etmeniz gereken çok önemli konular var. Öncelikli olarak sitenizin içeriğindeki bir takım materyaller ban cezası almış olabilecektir. Aynı zamanda domain bazında da listeden çıkarılmış olabilirsiniz. Adsense reklam kuralları çok katıdır ve bunu kelimesi kelimesine takip ederek uygulamanız gerekir. Buradan sonra isterseniz size nasıl bu ban sıkıntısından kurtulmanız gerektiğine dair bilgi verelim.

Sitenizde bulunan içerikleri kontrol edin. İçeriklerinizde illegal ya da cinsel içerikli resimler bulunuyorsa kaldırın ve linklerin olmadığını tespit edin. Eskiden adsense buna bakmazken şimdilerde buna çok dikkat ediyor.

Sitenizde asla illegal sitelere link vermemelisiniz. Bu bağlantılar varsa onların acilen kaldırılması gerekiyor.

Siteniz hosting olarak ban yemiş olabilir. Bunun için hosting firmanızı değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Siteniz alan adından dolayı ban yiyebilir. Domaininizi bu durumda 301 ile yönlendirmeniz gerekiyor.

Sitenizin SEO kurallarına uyup uymadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Unutmamalısınız ki Google en az reklamdan para kazananlar kadar reklam verenlerinde hakkını koruyor. Dolayısıyla her site yeniden değerlendirilmeye alınabilir. Google Adsense Ban İtirazı Formu mutlaka doldurulmalı ve web siteleriniz için yeniden değerlendirme isteyebilirsiniz. Bu değerlendirme sonucunda yüksek ihtimal ile web siteleriniz çok daha fazla ön plana çıkacaktır. Değerlendirmenin ardından cezanın kalkma ihtimali çok fazla.

Ampkurulumu.info olarak bizler adsense ban kaldırma ile ilgili size her türlü desteği verebilir ve size bu konuda yardımcı olabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir